درباره ما
دوستان
 

این دوره‌ها به عنوان منابعی آموزشی و با هدف پیشبرد علم در قرن 21، توسط دانشگاه MIT امریکا (Massachusetts Institute of Technology) به صورت آزاد در اختیار تمامی اساتید، دانشجویان و خودآموزان در اقصی نقاط جهان قرار گرفته، و با در نظر گرفتن مراتب علمی و اعتباری آن دانشگاه در قالب طرح فوق، توسط دانشگاه شهید بهشتی، به زبان فارسی در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

برای مشاهده توضیحات بیشتر به ادامه مطالب توجه فرمایید


دانشگاه MIT با ارائه آزاد و وسیع دوره ­ها و دروس آموزشی خود به صورت آنلاین در سایت http://ocw.mit.edu، گامی اساسی را در زمینه آموزش مجازی و امکان دستیابی همگانی و یکسان به منابع و امکانات موجود برداشته است. در این ارتباط MIT OCW، تا کنون مجموعه­ای بالغ بر 1400 درس از ­34 گروه آموزشی MIT در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را به صورت آنلاین و با استفاده از فایل­های متنی، تصویری، صوتی و آزمایشگاهی در معرض استفاده عموم قرار داده است. دانشگاه فوق، با هدف گسترش ودسترسی بیش از پیش به داده­های آموزشی خود، تا کنون 3 تفاهم­نامه بین­ المللی همکاری و ترجمه با شناخته شده­ ترین سازمان­های جهانی به امضا رسانده که به ترجمه دروسی منتخب از مجموعه دروس MIT به زبان­های چینی (چینی ساده و چینی سنتی)، اسپانیایی و پرتغالی انجامیده است.

با توجه به نکات مذکور و نیز علاقمندی دانشگاه MIT به ترجمه مطالب درسی خود به زبان فارسی، دانشگاه شهید بهشتی به عنوان یکی از برترین دانشگاه­های کشور و پیشگام در زمینه­های مختلف آموزشی و پژوهشی، با شیوه­ای نوآورانه در کشور تفاهم­نامه همکاری را پیرامون ترجمه و ارائه آزاد و آنلاین 64 درس از مجموعه دروس MIT به زبان فارسی (به عنوان فاز اول و فاز دوم پروژه مشترک)، بر مبنای اولویت­های دانشگاه شهید بهشتی، با دانشگاه MIT به انعقاد رسانده است.

شایان ذکر آنکه، در قالب تفاهم­نامه همکاری منعقد با دانشگاه MIT، و به منظور سهولت دسترسی برای کاربران ایرانی، سایت بازتابی دانشگاه MIT در دانشگاه شهید بهشتی نصب و راه­ اندازی شده است، که در آدرس http://mirror.mit-ocw.sbu.ac.ir برای تمامی علاقمندان در کشور قابل دستیابی می باشد.

اطلاعات بیشتر در http://mit-ocw.sbu.ac.ir

برگرفته از پورتال دانشگاه شهید بهشتی
:: برچسب‌ها:
ن : عباس بیگی
ت : چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۸٧
نظرات ()
 
تلگرام
امكانات جانبي
موضوعات
نویسندگان
آرشیو مطالب
طرح قالب از