دوره ­های آزاد رایانه­ای دانشگاه MIT OCW) MIT) با همکاری دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه MIT با ارائه آزاد و وسیع دوره ­ها و دروس آموزشی خود به صورت آنلاین در سایت http://ocw.mit.edu، گامی اساسی را در زمینه آموزش مجازی و امکان دستیابی همگانی و یکسان به منابع و امکانات موجود برداشته است. در این ارتباط MIT OCW، تا کنون مجموعه­ای بالغ بر 1400 درس از ­34 گروه آموزشی MIT در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را به صورت آنلاین و با استفاده از فایل­های متنی، تصویری، صوتی و آزمایشگاهی در معرض استفاده عموم قرار داده است. دانشگاه فوق، با هدف گسترش ودسترسی بیش از پیش به داده­های آموزشی خود، تا کنون 3 تفاهم­نامه بین­ المللی همکاری و ترجمه با شناخته شده­ ترین سازمان­های جهانی به امضا رسانده که به ترجمه دروسی منتخب از مجموعه دروس MIT به زبان­های چینی (چینی ساده و چینی سنتی)، اسپانیایی و پرتغالی انجامیده است.

با توجه به نکات مذکور و نیز علاقمندی دانشگاه MIT به ترجمه مطالب درسی خود به زبان فارسی، دانشگاه شهید بهشتی به عنوان یکی از برترین دانشگاه­های کشور و پیشگام در زمینه­های مختلف آموزشی و پژوهشی، با شیوه­ای نوآورانه در کشور تفاهم­نامه همکاری را پیرامون ترجمه و ارائه آزاد و آنلاین 64 درس از مجموعه دروس MIT به زبان فارسی (به عنوان فاز اول و فاز دوم پروژه مشترک)، بر مبنای اولویت­های دانشگاه شهید بهشتی، با دانشگاه MIT به انعقاد رسانده است.

شایان ذکر آنکه، در قالب تفاهم­نامه همکاری منعقد با دانشگاه MIT، و به منظور سهولت دسترسی برای کاربران ایرانی، سایت بازتابی دانشگاه MIT در دانشگاه شهید بهشتی نصب و راه­ اندازی شده است، که در آدرس http://mirror.mit-ocw.sbu.ac.ir برای تمامی علاقمندان در کشور قابل دستیابی می باشد.

اطلاعات بیشتر در http://mit-ocw.sbu.ac.ir

برگرفته از پورتال دانشگاه شهید بهشتی

/ 1 نظر / 66 بازدید
سعید

واقعا لطف کردید.خیلی به دردم خورد